15.12.2020 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

Polsko-rosyjskie związki językowe

Od 24 listopada w kolejne cztery wtorki odbiorcy mediów społecznościowych Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu mieli okazję posłuchać o polsko-rosyjskich relacjach językowych.

Prelekcje wygłoszone przez pasjonata języka polskiego i studenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Pawła Szutowa dotyczyły pochodzenia i wspólnych korzeni języków polskiego i rosyjskiego, wpływu polszczyzny na język rosyjski oraz języka rosyjskiego na język polski – od pierwszych kontaktów do współczesności, a także obecnych tendencji rozwojowych obu języków. Barwną opowieść uzupełniały liczne przykłady.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA