31.03.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

„Dziecięce czwartki w domu”

W cyklu „Dziecięce czwartki w domu” Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował pięć spotkań online dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.

Kolejna, trzecia już, edycja zajęć prowadzona była przez pedagog Olgę Oniszczuk od 25 lutego do 25 marca 2021 r. Tym razem uczniowie zaproszeni zostali w podróż po Polsce. W pierwszym odcinku przenieśli się do polskiej stolicy – Warszawy, a w kolejnych poznali wcześniejsze siedziby polskich władców – Gniezno i Kraków. Najmłodsi wirtualnie odwiedzili też Toruń i Gdańsk. Dzięki ciekawej formie krótkich filmików dzieci miały nie tylko możliwość doskonalenia swojej znajomości języka polskiego, ale też poznania historii wybranych miast Polski, związanych z nimi legend oraz historycznych postaci.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA