9.12.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Trzecia sesja Szkoły Nowych Tłumaczy

Trzecia już sesja Szkoły Nowych Tłumaczy – warsztatów dla początkujących tłumaczy literatury polskiej na język rosyjski współorganizowanych przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Petersburgu odbyła się 6–7 grudnia.

Przybyli do Petersburga na tę sesję przedstawiciele Instytutu Książki dyrektor Dariusz Jaworski oraz Magdalena Brodacka opowiedzieli o działalności swojej instytucji, projektach krajowych i międzynarodowych, a także poinformowali o planach i szczegółach dalszych prac petersburskiej szkoły.

Na zakończenie kurator szkoły ze strony rosyjskiej, profesor Wydziału Filologii Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego Andriej Babanow przeanalizował przekłady dokonane przez uczestników warsztatów w ramach kolejnego zadania – tłumaczenia fragmentu powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

Warszawska Szkoła Filmowa nagrodzona w Petersburgu 🗓

W Petersburskim Państwowym Instytucie Kina i Telewizji 16 listopada odbyło się uroczyste zakończenie 2. etapu XXI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „PiterKiT”.
17 11.2021 AKTUALNOŚCI, kino, WYDARZENIA

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

W niedzielę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w bazylice pw. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
11 11.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

„W promieniach” 🗓

6 i 7 listopada w Teatrze im. Lensowieta w Sankt Petersburgu odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „W promieniach”, poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie.
08 11.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA