9.12.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Trzecia sesja Szkoły Nowych Tłumaczy

Trzecia już sesja Szkoły Nowych Tłumaczy – warsztatów dla początkujących tłumaczy literatury polskiej na język rosyjski współorganizowanych przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Petersburgu odbyła się 6–7 grudnia.

Przybyli do Petersburga na tę sesję przedstawiciele Instytutu Książki dyrektor Dariusz Jaworski oraz Magdalena Brodacka opowiedzieli o działalności swojej instytucji, projektach krajowych i międzynarodowych, a także poinformowali o planach i szczegółach dalszych prac petersburskiej szkoły.

Na zakończenie kurator szkoły ze strony rosyjskiej, profesor Wydziału Filologii Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego Andriej Babanow przeanalizował przekłady dokonane przez uczestników warsztatów w ramach kolejnego zadania – tłumaczenia fragmentu powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA