24-01-2023 Aktualności

Nowy film promocyjny Instytutu Polskiego w Sztokholmie!

Nasz nowy film promocyjny jest już dostępny online!

W grudniu 2022 roku wypuściliśmy nowy film promocyjny Instytutu Polskiego w Sztokholmie, w którym dyrektor Paweł Ruszkiewicz wraz z wicedyrektor Martą Barbarą Poznańską prezentują jak Instytut promuje różnorodność i piękno polskiej kultury w Szwecji. Nie przegap tego filmowego podsumowania z naszych ostatnich projektów literackich, teatralnych, operowych, filmowych etc.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata działalności instytutu przyczynili się do sukcesu naszych dużych i małych, ale wszystkich wyjątkowych projektów!

Zdjęcia i montaż: Paweł Kania NordFOTO.


Wykład Artura Szulca o Marcu 1968 🗓

Historyk i autor Artur Szulc opowiada o historycznym tle wydarzeń marcowych 1968 oraz ich konsekwencjach. Prezentacja przygotowana we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
08 03.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych – wykład

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych przypada 6 marca. Święto ustanowione zostało przez Parlament Europejski w 2012 roku. Ma na celu uhonorowanie pamięci osób, które sprzeciwiały się reżimom totalitarnym i masowym zbrodniom w XX i XXI w. i ratowały Żydów w czasie Holokaustu. Publikujemy dzisiaj wykład historyka i autora Artura Szulca na temat Henryka Sławika, Aleksandra Ładosia i Tadeusza Romera.
06 03.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest 2023

W dniach 16-18 marca 2023 r. w Umeå Folkets Hus odbędzie się kolejna edycja festiwalu literatury Littfest! W ramach festiwalu polska pisarka Salcia Hałas weźmie udział w panelu organizowanym przez EUNIC Stockholm "ŚRODKOWO-WSCHODNIA PERSPEKTYWA NA NOWĄ EUROPĘ". Seminarium będzie miało miejsce 18 marca o godz. 10 w sali Miklagård, Umeå Folkets Hus. Serdecznie zapraszamy!
18 03.2023 Aktualności, Język, Literatura, Wydarzenia