24-01-2023 Aktualności

Nowy film promocyjny Instytutu Polskiego w Sztokholmie!

Nasz nowy film promocyjny jest już dostępny online!

W grudniu 2022 roku wypuściliśmy nowy film promocyjny Instytutu Polskiego w Sztokholmie, w którym dyrektor Paweł Ruszkiewicz wraz z wicedyrektor Martą Barbarą Poznańską prezentują jak Instytut promuje różnorodność i piękno polskiej kultury w Szwecji. Nie przegap tego filmowego podsumowania z naszych ostatnich projektów literackich, teatralnych, operowych, filmowych etc.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata działalności instytutu przyczynili się do sukcesu naszych dużych i małych, ale wszystkich wyjątkowych projektów!

Zdjęcia i montaż: Paweł Kania NordFOTO.


Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym European

W ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego European Film Festival 2023 zostanie pokazany polski film "Filip" (Michał Kwieciński, 2022). Pokaz odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15:00 w kinie Zita Folkets Bio w centrum Sztokholmu. Zapraszamy!
23 11.2023 26 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia

CURIE – BERÄTTELSEN OM EN MOR (CURIE

W tym roku mija 120 lat od przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla - otrzymała ją w dziedzinie fizyki wraz z mężem, Pierre’em Curie, w 1903 roku. Była pierwszą kobietą, która otrzymała tę prestiżową nagrodę. Piosenkarka i kompozytorka Camilla Ringquist wraz z wiolonczelistą Svante Henrysonem – i we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie – pragnie uczcić ten jubileusz podczas Tygodnia Noblowskiego w Sztokholmie prezentując ”Curie - berättelsen om en mor” („Curie – opowieść o matce”). Słowno-muzyczny spektakl odbędzie się w Hallwylska museet (Muzeum rodziny Hallwyl) w Sztokholmie, 5 grudnia o godz. 19.00.
05 12.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu ”Droga Eliasza” Teatru Exit 🗓

Film "Droga Eliasza” stanowi artystyczny zapis trasy Teatru EXIT do Nattavara w Laponii. To poetycka opowieść o podróży niepełnosprawnych aktorów, przekonanych o tym, że poprzez swoją sztukę i postawę niosą światu ważne przesłanie. Polski pokaz premierowy odbył się 17.04. w Warszawie. Narodowe Centrum Kultury jest współproducentem filmu.
06 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia